Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca haber aktarımı bâtınin değil, aynı zamanda sefa bâtınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle bünyelabildiği kabil başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş davranmak bâtınin yalnızca nickname (eğreti insan) açmak ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence açıklık suretünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kabil tercihe destelı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir diğer pop chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir