Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kurum vadiında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde bellik kuruluşu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek kesimünde familya olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkin çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basketbol kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı düzen Türkiye’nin en kebir özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biryoğun düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her sene biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir