Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk sağlamlığı dair çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihnî ve içtimai sağlamlıklarını mukayyet olmak ve iyileştirmek yürekin biraşırı çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve evetşlakin şartlarını düzeltmek yürekin biraşırı çalışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlamlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu kavlükarar, bütün çocukların beniâdem haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin alınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk sağlamlığı dair çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve kişi grupları ile ortaklık yapmaktadır. Esenlıklı gıdaların, şerif deniz ve sağlıklı koşullarının sağlamlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çalışmalar yapmaktadır. Bunların tarafıesna çocukların erken evetşta okuma dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlamlanması konularında çalışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların sağlamlıklı ömür sürdüklerinden sakıncasız cereyan etmek yürekin muhtıra gereksinimlerin önlamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlamlıklı beslenmelerine yardımcı cereyan etmek, hastalıklardan korunmalarını bulmak, içmece suyunun temiz olmasını bulmak, ocak hekimliği ve esenlik hizmetlerinin yaygınlaşması kadar biraşırı konularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çalışmalar mimarilmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk sağlamlığı konusunu öncelikli bir mevzu olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların sağlamlıklı ve kıvançlı bir can sürmeleri yürekin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziki ve zihnî sağlamlıklarını koruyacak esenlik hizmetleri, aşılama programları, temiz ömür koşulları, sağlamlıklı tagaddi ve güvenli çocukluk dönemi kadar konularda şerik eylem etmektedir. Başkaca, Birleşmiş Milel, çocukların eğitim haklarının korunması ve vüruttirilmesi dair da çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve bedel şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair meydana getirilen çalışmalar, cihan çapında sağlamlıklı bir can sürmelerine bulaşık etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi yürekin öncelikli olarak ele alınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile biraşırı çalışma yürütmüştür. Bunların nezdinde geçmiş fasıl umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir reymeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk sağlamlığı konularında önemli akıbetlar aldırmıştır. Ululuk Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile reymelerinde yalnızca çocukların sağlamlıklı ve kıvançlı bir can sürdüklerine yardımcı cereyan etmek istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, bütün cihan çapında çocukların sağlamlıklı ve adaletli bir can sürdüklerine yardımcı cereyan etmek yürekin çalışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir